Další aktivity‎ > ‎

Mantínský bulvárek


Co to je?
zpravodaj přehlídky Manětínský divadelní podzim v originální podobě bulvárního plátku

Od kdy?
listopad 2012

Kolikrát ročníků bylo dosud vydáno?
2

Jak to vzniklo?
Po skončení přehlídky přemýšleli při cestě domů Petr a Evča o tom, jak zdokumentovat právě uplynulý 3. ročník přehlídky a z legrace při společném brainstormingu laškovali s myšlenkou bulváru - každý přece rád čte šokující informace. Dále tomu ale nevěnovali pozornost. Petr pouze napsal shrnující článek, kde opravdu použil až nevybíravý a bezohledný bulvární styl, ale dále se jím nezabýval. Impuls ovšem přišel následující den od Michala Nágra - je prý škoda takový text plně nevyužít a nezasadit ho i do přímo se nabízející grafické podoby. Toho se už ale s nadšením ujala Evča a tak byl Manětínský bulvárek na světě.
Postupně jsme jednotlivá vydání, která nenechala na nikom nit suchou, servírovali veřejnosti na webu i Facebooku a divili jsme se, jak velký mají ohlas. Dokonce o našem bulvárku informaval i portál mistnikultura.cz a amaterskascena.cz. Po takovém úspěchu jsme se rozhodli pokračoval i v dalších letech.
Ještě by stálo za vysvětlení, proč mají autoři pseudonymy Evžen Zázvor a Polinéza Květáková. Samotná existence pseudonymů je nasnadě - aby nikdo nezjistil, kdo tu špínu kolem sebe kydá. Ale proč zrovna takováhle jména? Inu, je to dlouhá historie, ale v zásadě to vzniklo tak, že si Petr s Evčou prohodili iniciály s podmínkou, že si na ně vymyslí neobvyklé křestní jméno a zeleninové příjmení...hlavně v tom nehledejte logiku, ona v tom žádná není :-) Prostě to tak je.
A na základě tohoto klíče jsme tým bulvárku hned následující rok (2013) doplnili o fotografa Helidora Špenáta alias Honzu.

Jednotlivé ročníky:
- 2013
novinky:
- poprvé vychází bulvárek téměř on-line přímo na místě (v tištěné podobě na zdejší nástěnku)
- přijímáme do týmu fotografa Helidora Špenáta alias Honzu
- ukazujeme, že nejsme kdejaký bulváre, ale bulvárek na úrovni - Polinéza v nejlepších šatech a Evžen ve fraku a klobouku

kompletní vydání: ZATÍM NENÍ K DISPOZICI


- 2012
kompletní vydání:  ZDE