Stalo se‎ > ‎

Stalo se v roce 2009

Vánoční kabaret aneb možná přijde i Ježíšek

přidáno: 16. 9. 2012 17:09, autor: Petr Koza   [ Aktualizováno 29. 9. 2012 16:06 uživatelem Divadlo Osaďáček ]

Co vymyslet na překlenutí doby než začneme nacvičovat s Osaďáčkem novou pohádku? Napadla mne osvědčená verze zábavy- kabaret. Dali jsme hlavy dohromady a postupně vznikal pořad tak trošku vzpomínkový - zakomponovali jsme do toho klasické vánoční tradice-štědrovečerní shon, nákup kapra, "koupení stromečku", Tři oříšky pro Popelku, zdobení stromečku, slavnostní večeři i rozdání dárků samotným ježíškem. Původně měly být jednotlivé scénky doplněné moderátorem z rádia, který posluchače doprovází o štědrém dnu od božího rána, ale nakonec jsem (i z mé částečné lenosti) usoudila, že bude lepší pouze pantomima s hudebním podkresem. Výborně se k tomu hodily vánoční hity kolem 80. let a vytvořily opravdu super náladu. Ovšem největší divácký úspěch si vysloužili naši mafiáni, kteří bravurně v čase mezi scénkami hráli na housle koledy, při kterých si všichni zazpívali, a ve finále místo houslí vytáhli samopaly (skvělé kopie k nerozeznání od pravých, vyrobil Tomáš), unesli samotného ježíška i dárky pro naši kabaretovou rodinku, a toto vyvrcholení dostalo do kolen i naše náročné diváky, neboť takovýto dramatický závěr opravdu nikdo nečekal. K dobré náladě přispělo i podávání vánočního svařáčku a grogu ve foaé, kteréžto připravil můj manžel Kája. Byla jsem překvapená tím nadšením a s jakou se ke mně na konci všichni hrnuli a říkali jak to bylo super a pěkné, jak se dobře bavili. Pan a paní Kosovi sice malinko trpěli, ale při příští produkci máme slíbený hudební dozor. Bohužel nemáme videonahrávku, ale pro opravdu velký úspěch, jsme se rozhodli kabaret o letošních vánocích reprízovat pro veřejnost. Jsem na sebe pyšná, že se nám to všem takhle pěkně podařilo a děkuji Tomášovi za technickou pomoc, Michalovi za nahrání CD a programy a Osaďáčku, že to tak pěkně zvládli. Tak doufejme, že pohádka, kterou chystáme na jaro bude alespoň takhle úspěšná.

za Osaďáček Eva Zajícová st. 


Všechno jednou končí

přidáno: 16. 9. 2012 17:07, autor: Petr Koza   [ Aktualizováno 29. 9. 2012 16:06 uživatelem Divadlo Osaďáček ]

A nejinak je tomu i s naší pohádkou Král Žrout, kterou jsme letos v červnu, rok od premiéry, reprízovali naposledy. Bylo to popáté a místem M naší derniéry se staly Kožlany. 
My ani Vy však nemusíme vůbec zoufat, už nyní začínáme kout pikle, co podnikneme dál, takže se nechte překvapit, doufáme, že to bude stát za to.


1-2 of 2