Stalo se‎ > ‎

Stalo se v roce 2010

Vánoční kabaret podruhé, potřetí

přidáno: 17. 9. 2012 8:53, autor: Petr Koza   [ Aktualizováno 29. 9. 2012 16:08 uživatelem Divadlo Osaďáček ]

Vánoční kabaret v Aule se nesl v podobném duchu jako vloni. Jen jsme na popud Osady přidali ještě několik scének, aby to bylo alespoň tu hodinku. Byla to fuška vymyslet, ale nakonec se nám vše podařilo a Vánoční kabaret II spatřil světlo světa. Ve "foajé" se opět podával domácí svařáček a grog, a protože grogu se vypilo méně na příští rok mám připravenou malou změnu, a 2x jsme skoro zaplnili celou Aulu. Při první repríze jsme měli malé technické potíže, neboť všichni renomovaní technici byli mimo (Horní Břízu) a opravdu nás na poslední chvíli zachránil Martin Jirka. I když se u toho hodně zapotil a ještě kvůli tomu přišel pozdě na maturitní ples (naštěstí ne jeho) nakonec vše zdárně zvládl. Přesto, že jsme začali později, diváky to neodradilo a na konci nás odměnili bouřlivým potleskem. A elektrický skřítek řádil dál. Při druhém představení najednou tma...naštěstí Tomáš ví kam sáhnout a moji malí herci jsou prostě geniální - nic je nepřekvapí a vesele improvizují. Za sebe bych řekla, že to bylo povedené a divácky velmi úspěšné.Tak tedy zkusíme vánoční kabaret zavést jako tradici, možná i s novými prvky (uvidíme, jak bude fantasie dále pracovat :o)) ) a příští rok se na Vás, milé vánoční diváky, už teď moc těšíme.

za Osaďáček Eva Zajícová st.


Peklo pod širým nebem

přidáno: 17. 9. 2012 6:20, autor: Petr Koza   [ Aktualizováno 29. 9. 2012 16:07 uživatelem Divadlo Osaďáček ]

Divadelní scénu lesního divadla v Nýrsku v neděli 15.8.2010 kompletně ovládnula OSADA s OSAĎÁČKEM. Ikdyž dopoledne pršelo, počasí se nakonec umoudřilo. Nemusela se tak naštěstí opakovat historie z 24. července, kdy bylo kvůli dešti zrušeno představení Hotelu mezi dvěma světy.
Po dlouhém, ale nakonec zdárném hledání místního divadla, jsme začali se stavbou scény na Peklo. Na místě jsme se rozhodli využít krásného přírodního zátiší skal. Peklo vypadalo jako opravdové. Začátku se tak nemohly dočkat nejen děti, které přišly v hojném počtu, ale i samotní čerti. Chvíli po začátku představení jsme se ale přesvědčili o tom, že pódium pod širým nebem nepřináší jen radosti, ale i starosti. To jsme zjistili poté, co nám vítr rozboural část už tak zadluženého pekla. A co z toho všechno bylo? S částí improvizace a přizpůsobení jsme se zdárně dostali až k děkovačce. I přes několik komplikací doufáme, že se našim malým divákům pohádka líbila.
Zachvíli se na jevišti změnilo Peklo v Hotel, bohužel ale také modrá obloha v šedý mrak. Představení Hotelu probíhalo v pořádku. Půl hodiny před koncem se ale naplnily obavy a začalo pršet. Přiblížila se i bouřka a blesky za zády herců vytvářely silný dojem. Úklid kulis a techniky proběhl za sílícího deště v rekordním čase.

Vysychání kulis a kostýmů zdar!


Premiéra se blíží

přidáno: 17. 9. 2012 6:12, autor: Petr Koza   [ aktualizováno 17. 9. 2012 6:15 ]

Jak jsme Vám, naši milí diváci, slibovali, přišli jsme letos s novou hrou - opět pohádkou, tentokráte ale pekelnou! Naše zkoušky a přípravy vrcholí a zanedlouho budete moci osobně posoudit, jak moc zdárné byly. 
Přijměte tímto srdečné pozvání na premiéru naší nové hry "Jak se peklo zadlužilo a co z toho všechno bylo", která se uskuteční 23.5.2010 v Klubu Horní Bříza ve 14:00.1-3 of 3