Stalo se‎ > ‎

Stalo se v roce 2012

PF 2013

přidáno: 31. 12. 2012 5:07, autor: Divadlo OsaďáčekDěkujeme moc za Vaši přízeň, těšíme se v příštím roce!

Kterak jsme poprvé rozdávali Betlémské světlo

přidáno: 30. 12. 2012 14:33, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 30. 12. 2012 14:38 ]

V neděli 23.12. proběhl první ročník Betlémského světla v Horní Bříze pod názvem "Osaďáček rozdává Betlémské světlo". Možná jste si toho ani nevšimli, šlo totiž o poměrně na rychlo realizovaný nápad. Při pohledu na celorepublikovou mapku rozmístění stanovišť rozdávajících světlo jsme si totiž poměrně těsně před Vánoci všimli řídce posetého severozápadu a tak nás napadlo přivézt plamínek z Betléma do naší obce. Jak už bylo předesláno, celé se to seběhlo velmi rychle a na poslední chvíli a podle toho vypadala i propagace, která byla sice intenzivní na mnoha frontách, ale krátkodobá. Obecní vývěsky, hlášení, webové stránky města, Osaďáčku i Osady a čarovný Facebook se na několik dní staly symbolickou kometou upozorňující na místo, kam si mají lidé přijít pro světýlko.
Nastal den D. Po probuzení nás přivítala do mokrého rána zatažená obloha. Naše odhodlání a nadšení bylo ale tak velké, že bychom se ke katedrále svatého Bartoloměje doplavili i při potopě světa a nebo dobrodili sněhem při vánici. I vybavením jsme byli připraveni na ledasco - 7 svíček zajistilo, že jsme dovezli pravé světlo a nemuseli jsme někde v plzeňském lese v největším utajení využít světského nástroje jménem zapalovač. 
Ve 14 hodin jsme se na hodinu usadili u Klubu. Účast zde nebyla nejvyšší, ale s přihlédnutím na poměrně krátkou dobu propagace a vytrvalý déšť to nebylo vůbec špatné. Nehledě na počet nám ale samozřejmě každý předaný plamínek dělal velkou radost. Při převozu k městskému úřadu jsme se ještě zastavili na pár místech - například i u kronikářky paní Boženy Royové, která kromě převzetí světla slíbila, že událost pečlivě zaznamená. 
U úřadu byla účast o něco větší a počasí se umoudřilo. Ke konci byla atmosféra přímo nádherná, když ve tmě přicházeli lidé, všichni si povídali, usmívali se na sebe a plni předvánočního klidu a nálady odcházeli. Ještě dlouho bylo vidět jejich plamínky, jak jim do dáli září pod rukama. 
Při konečném sečtení naší statistiky, kterou jsme si pro zajímavost vedli, jsme zjistili, že nás navštívilo (a nebo my navštívili) 65 lidí a předali jsme světlo na 40 svíček. Takže byla účast oproti prvotním předpokladům velmi potěšující.
Nyní bych za sebe, Hanku Šimůnkovou, Míšu Procházkovou a Honzu Michálka rád moc poděkoval za velkou, vstřícnou a rychlou pomoc s propagací a celou realizací (doprava pro světlo) panu místostarostovi Zdeňkovi Procházkovi, bez kterého bychom to těžko rychle rozběhli a uspořádali. Dále patří díky restauraci Klub za poskytnutí zázemí a plastových kelímků na svíčky a prodejně Hrabák také za sponzorský dar v podobě kelímků. Nesmírně si vážíme i příspěvků od Vás všech, kteří jste se do této hezké akce zapojili jako účastníci a nechali nám od cesty nějakou drobnou. Díky Vám máme nějakou tu korunu na organizaci příštího ročníku.
Doufáme, že Vás světlo potěšilo, vytvořilo příjemnou vánoční atmosféru plnou klidu a pohody a že nikde nevzplanul betlémský požár :-) Těšíme se opět příští rok ;-)

Za betlémskou partu Petr Koza Jak dopadla anketa?


1) Jaké pohádky máte nejraději?

Tři oříšky pro popelku IIIIII

Jak se budí princezny II

Peklo s princeznou I

S čerty nejsou žerty I

Černobílá Popelka I

Grinch I

Pyšná princezna I

Anděl páně I

Ať žijí duchové I

Princezna se zlatou hvězdou na čele I

+ další odpovědi (všechny Troškovy pohádky; místo koukání na pohádky si celá rodina povídá)


2) Co máte rádi na Vánocích?

filmy, pohádky III

kapr II

dárky I

volno kvůli svátku I

sníh II

klid, rodinná pohoda III

zvyky

 


Osaďáček rozdává Betlémské světlo

přidáno: 19. 12. 2012 9:28, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 20. 12. 2012 13:44 ]


Blíží se Vánoce a s nimi i doba, kdy si lidé již mnoho let předávají světlo z Betléma. To k nám letos stejně jako vloni tradičně dorazilo prostřednictvím brněnských skautů z Vídně. 22.12. začne rozvoz vlaky a plamínek pohody, klidu, lásky a přátelství se začne dostávat do nejrůznějších koutů naší země. 
Pokud jste světlo někdy chtěli a jeli si pro něj, nejbližší k tomu určené stanoviště bylo v Plzni a nebo v přesně daný čas u vlaku v Kaznějově. Proto nás letos napadlo přinést světlo přímo do Horní Břízy. Přece jen jsme město s více jak 4000 obyvateli a tak věříme, že bude o plamínek z Ježíškova rodiště  u nás i v okolních obcích zájem. 
Celou akci ve vánočním duchu a zimní náladě bychom také rádi spojili i s malou anketkou o tom, co máte na Vánocích nejraději a jaká pohádka je "Vašeho srdce šampion" :-) Výsledek Vám pak samozřejmě prozradíme a uvidíme, možná budeme překvapeni, jaké Vánoce jsou pro většinu lidí ty nej.
Veškeré důležité údaje "kde, co" jsou uvedeny na plakátku výše. Důležité je ale zdůraznit, jaký způsob předání světla je ten nejoptimálnější. Nejlepší a nejjistější bude, když si přinesete vlastní svíčku v nějaké nádobě (třeba v zavařovací sklenici - aby Vám svíčka za chvíli nezhasla). Samozřejmě pokud mít svíčku při ruce nebudete, nic se neděje, budeme nějaké mít na místě (5 Kč za kus), počet bude ale omezený. I v tomto případě je však nejlepší s sebou vzít prázdnou zavařovačku na koupenou svíčku, jistota je jistota :-)
Pokud se Vám akce Betlémské světlo líbí a rádi byste se dozvěděli více o její tradici a historii, můžete si prohlédnout oficiální web http://www.betlemskesvetlo.cz.

Naše akce na oficiálním webu Betlémského světla

Přidejte se k události na Facebooku!


Srdečně se na Vás těší OSAĎÁČEK!

Poslední štace letošního roku

přidáno: 10. 12. 2012 16:15, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 10. 12. 2012 16:24 ]

V sobotu jsme, alespoň co se štací týče, ukončili letošní rok. Stylově, v předvánočním čase v České Bříze. A proč zrovna stylově? Do České Břízy většinou jezdíváme právě v tomto období, je zde příjemná atmosféra a nescházejí symboly Vánoc jako jmelí nebo cukroví. Zimní náladu jsme tentokrát nenasávali sami, ale společně s Osadou. Kromě toho, že šlo o poslední představení, šlo totiž zároveň i o poslední dvojpředstavení Osady a Osaďáčku. Vy ani my však nemusíme věšet hlavu, činnost v novém roce zahájíme už 19.1. v Krašovicích právě dvojpředstavením. 

Poslední štace znamená také poslední nakládání. Aneb nyní si odpouštíme tradiční fotku z představení a pro zpestření Vám přiblížíme, jak to asi vypadá, než odjíždíme na štaci....a tato byla zajímavá nejen tím, že je poslední, ale také tím, že jsme nakládali našich pohádkových "pár švestek" ale i kulisy na Monsieura Amédée naráz. Nemusí být proto s podivem, že jsme v zápalu důmyslně zastavěli Honzu...chybělo málo a mohl si zkusit, jak se cítí naše rekvizity při převozu :-)


Spálené Poříčí - poprvé a s úspěchem

přidáno: 4. 12. 2012 15:51, autor: Divadlo Osaďáček

V sobotu prvního prosince jsme po 5 letech své existence vůbec poprvé zavítali do Spáleného Poříčí. Poprvé jsme s sebou neměli Honzu Petra ale Honzu Honzu (pro srozumitelnost nemocného Petra Kojdu  poprvé zastoupil Honza Michálek). Poprvé jsme naráz prodali nejvíce výročních placek na jednom místě a poprvé jsme také mimo domovskou Horní Břízu měli úplně vyprodáno (119 platících + organizátoři s rodinami). V neposlední řadě jsme zde poprvé nasály přátelskou a pohodovou atmosféru a skvělá nálada nám zůstala pro zbytek dne. 
Všechno dobře dopadlo, nebyly žádné komplikace a po potlesku jsme se vydali na Tleskače do Klubu HB užít si stylově skvělý zbytek dne :-)

Sokolovna Spálené Poříčí

Hurá do Spáleného Poříčí

přidáno: 29. 11. 2012 10:07, autor: Divadlo Osaďáček

Již tuto sobotu v 17:00 hrajeme ve Spáleném Poříčí. Přijďte se na nás podívat.

MANĚTÍNSKÝ BULVÁREK, kompletní vydání 2012

přidáno: 19. 11. 2012 14:27, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 28. 11. 2012 10:39 ]Manětín je za dveřmi, nezaspěte ho!

přidáno: 14. 11. 2012 13:35, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 14. 11. 2012 14:18 ]

Už v pátek bude ve 20:00 slavnostně zahájen letošní 3. ročník přehlídky Manětínský divadelní podzim. Nezapomeňte se přijít podívat.

Vezměte si ponaučení z nás - nezaspěte a trefte!


Více info ZDE

A nezapomeňte - zahajuje se už v pátek!

Letošní Popelka skončila

přidáno: 12. 11. 2012 2:48, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 2. 12. 2012 3:03 ]

31. ročník celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež POPELKA RAKOVNÍK 2012 se v neděli po polední stal minulostí. Komu by to nic neříkalo, jde o  takový Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou pro divadelní tvorbu určenou dětem (předstupeň před nejvyšší metou národního amatérského divadla Jiráskův Hronov).
Ač jsme se neúčastnili jako herci a bohužel ani jako diváci, přirozeně se o Popelku zajímáme. Jak jistě víte, dramatická tvorba pro děti je nám velmi blízká. Na jaře máme navíc v plánu se zúčastnit oblastní postupové soutěžní přehlídky v Radnicích. Uvidíme jak dopadneme v souboji s místním Dráčkem (název přehlídky). V případě pro nás čistě náhodou úspěšného klání bychom rádi na podzim zajeli do Rakovníka na tváře umouněné od popela, ale kominík to není...klobouk, luk a kamizola ale myslivec to není...šaty s vlečkou stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane...kdo to je? :)


Program Výsledková listinaKukátka z Popelky

1 (7.11.2012)

2 (8.11.2012)

3 (9.11.2012)

4 (10.11.2012)

5 (11.11.2012)

Panoptikum v zákrutě 2012

přidáno: 8. 11. 2012 9:34, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 8. 11. 2012 9:41 ]


I letos, stejně jako loni, předloni, před tím a ještě dříve, jsme využili příležitosti Halloweenu k tomu, abychom pořezaní, prostřílení a zkrvavení vyrazili do šumu. Mohlo by se zdát, že máme převleků a masek tak akorát z našich štací. Je tomu ale právě naopak. V příležitostech, jakými jsou Halloween, masopust a podobně se vyžíváme a hned se jich chopíme. Snažíme se co nejvíce zapůsobit svým převlekem, dlouho ho promýšlíme a připravujeme. Pak se společně vyrazíme kolem půlnoci projít náhodným směrem "skrz viadukt k lesu" vzdát úctu všem zemřelým a nasát zvláštní a nepopsatelnou atmosféru svíčkami a měsícem ozářeného půlnočního hřbitova o dušičkové noci. Letos nám to vyšlo opravdu přesně na 2.11., to se nám asi nikdy dříve ještě nepovedlo.1-10 of 25