Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2012‎ > ‎

Osaďáček rozdává Betlémské světlo

přidáno: 19. 12. 2012 9:28, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 20. 12. 2012 13:44 ]

Blíží se Vánoce a s nimi i doba, kdy si lidé již mnoho let předávají světlo z Betléma. To k nám letos stejně jako vloni tradičně dorazilo prostřednictvím brněnských skautů z Vídně. 22.12. začne rozvoz vlaky a plamínek pohody, klidu, lásky a přátelství se začne dostávat do nejrůznějších koutů naší země. 
Pokud jste světlo někdy chtěli a jeli si pro něj, nejbližší k tomu určené stanoviště bylo v Plzni a nebo v přesně daný čas u vlaku v Kaznějově. Proto nás letos napadlo přinést světlo přímo do Horní Břízy. Přece jen jsme město s více jak 4000 obyvateli a tak věříme, že bude o plamínek z Ježíškova rodiště  u nás i v okolních obcích zájem. 
Celou akci ve vánočním duchu a zimní náladě bychom také rádi spojili i s malou anketkou o tom, co máte na Vánocích nejraději a jaká pohádka je "Vašeho srdce šampion" :-) Výsledek Vám pak samozřejmě prozradíme a uvidíme, možná budeme překvapeni, jaké Vánoce jsou pro většinu lidí ty nej.
Veškeré důležité údaje "kde, co" jsou uvedeny na plakátku výše. Důležité je ale zdůraznit, jaký způsob předání světla je ten nejoptimálnější. Nejlepší a nejjistější bude, když si přinesete vlastní svíčku v nějaké nádobě (třeba v zavařovací sklenici - aby Vám svíčka za chvíli nezhasla). Samozřejmě pokud mít svíčku při ruce nebudete, nic se neděje, budeme nějaké mít na místě (5 Kč za kus), počet bude ale omezený. I v tomto případě je však nejlepší s sebou vzít prázdnou zavařovačku na koupenou svíčku, jistota je jistota :-)
Pokud se Vám akce Betlémské světlo líbí a rádi byste se dozvěděli více o její tradici a historii, můžete si prohlédnout oficiální web http://www.betlemskesvetlo.cz.

Naše akce na oficiálním webu Betlémského světla

Přidejte se k události na Facebooku!


Srdečně se na Vás těší OSAĎÁČEK!
Comments