Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2013‎ > ‎

Doshoppováno aneb postřehy ze Stodu I.

přidáno: 27. 5. 2013 7:37, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 27. 5. 2013 12:53 ]
25.5 jsme vyjeli na divadelní workshop pro ochotnické soubory. Jednalo se o menší akci vedenou dvěma studentkami z DAMU, které nás ochotně seznamovaly s principy a profesionálními zásadami herectví. 

Původně jsme čekali snadný výlet, ale už cesta na místo se ukázala být více než složitou: náš autobus Plzeň-Stod cestou nikde nestavěl. A my ani nevěděli, jak zastávka ve Stodu vypadá. Když se Honza hrdinně vyklonil, aby zjistil, jak si stojíme, respektive jedeme, před očima se mu mihla cedule konce Stodu. „Pane řidiči, tohle byl Stod? My bychom si rádi vystoupili…“ Jak rád nám zastavil, abychom vystoupili – a nás čekala strastiplná cesta Stodem, při které jsme museli najít autobusovou zastávku, od které jsme měli mapu s další cestou. Dobrá, hledání se neobešlo bez několika otrávených komentářů, ale když jsme spatřili první z mnoha později slavných stodských cedulí, nálada hnedle stoupla. Víte, ve Stodu mají neskutečné množství cedulí, nápisů a značek, které nedávají ale pražádný smysl. Některé z nich jsme si i na památku vyfotili. Nakonec jsme na místo dorazili živí a zdraví, ačkoli v zoufalém nedostatku točené zmrzliny, na kterou jsme po cestě dostali chuť. Cukrárny jsou zde bohužel v sobotu ráno zavřené. 

Můžete se těšit na pokračování (jak na workshopu vlastně bylo) a zatím si prohlédnou některé kuriózní nápisy, které nás pobavily :-)


Míchání barev v pekárně, před kterou je cedulí zakázáno bagrovat...Smíšení zboží, ovoce, zeleniny ... další zajímavý obchod, který navíc podle fotografií ve výloze vypadá spíš jako cestovní kancelářAsi bez komentáře...kapsička kočička, konzerva pes...Následující foto sice neukazuje ceduli...ale také jsme se nad tím trochu více pozastavili...sakra, co dělají schody na téměř rovince?za trio neohrožených (Luisa-Honza-Petr) Luisa Vodicová