Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2013‎ > ‎

Nový epochální výlet Osaďáčku, tentokráte do Sokolova

přidáno: 20. 5. 2013 5:02, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 20. 5. 2013 5:37 ]
Jak už sám nadpis, tak trochu vypůjčený od pana Svatopluka Čecha, napovídá, sokolovská štace byla opravdu epochální, tedy historicky významná (alespoň pro nás). Významné a možná i zvláštní pro nás však nebylo jen premiérové vystoupení v Sokolově, ale i doprava na místo. Vydejme se tedy po našich sobotních stopách.

12:00 - sraz u školy, nakládání kulis
12:20 - odjezd (2 mikrobusy se 2 přívěsy - jelikož šlo o osadně-osaďáčkovskou dvojštaci, bylo nás i kulis jako psů :-))
12:55 - cesta probíhá v pořádku, nechápeme však navigaci, která nás tahá div ne po polních cestách. Přitom jsme už mohli být dobrou čtvrthodinku na hlavní směr Vary
13:15 - zamýšlíme se ve vší vážnosti nad možnými spojitostmi mezi počtem děr na silnici a stavem kulis v přívěsu
13:50 - osadníci z prvního mikrobusu setřásli druhý mikrobus. Po chvíli se ukazuje proč. Porucha s neznámou příčinou znemožnila automobilu s přívěsem num. 2 další pohyb ve směru vzhůru do kopce a posádka byla tak nucena tlačit a tlačit. Naštěstí brzy následovala pro změnu cesta dolů a na ní blízká pumpa v Bečově nad Teplou. Na té už čekal minibus num. 1. Posádka vychutnávala zmrzlinu a kávičku a čekala a čekala. 

důkazní video pořízené Patrikem S. alias Dědem Vševědem :-)

14:05 - posádka mikrobusu num. 1 se po dopití kávy pasovala do role krizového štábu a začala generovat možné scénáře toho, co se bude dít po příjezdu mikrobusu num. 2. Kreativita neměla mezí a tak variant s různou měrou pravděpodobnost bylo vymyšleno opravdu dost, chyběl snad už jen transport hvězdnou bránou. 
14:15 - bystří osadníci sedící na pumpě si všímají blížícího se stříbrného mikrobusu num. 2
14:16 - mikrobus num. 2 je spatřen už i krátkozrakými bez brýlí. Rozbíhají se přípravy na záchranné práce.
14:18 - přípravy narušuje posádka mikrobusu num. 2 barvitým líčením svých zážitků
14:20 - záchrana se už konečně rozjíždí. Aby nedošlo ke zmatkům, je stanoveno pevné schéma - kulisy z přívěsu porouchaného mikrobusu num. 2 jsou přesouvány do přívěsu mikrobusu num. 1. Po chvíli se objevuje další komplikace. V přívěsu num. 1 už není moc místa, jelikož jsme při nakládání nedbali ladu a skladu a nepočítali s tím, že bude potřeba zanedlouho prostor plně využít. Situaci komplikují i padlé a rozpadlé kulisy, které utrpěly cestou. Čas na přeskládávání a urovnávání není, kulisy se tedy skládají jak to jde. Takto zoufale vyhlížející prostor přívěsu jsme už dlouho neviděli.

(foto překládání kulis by Divadlo Osada)

14:30 - Osada tvořící původní posádku mikrobusu num. 1 se z taktických důvodů stahuje do hospody a dává tak svá místa k dipozici Osaďáčku, jehož pohádka má větší prioritu. Hraje se od 16:00, přípravy scény jsou plánovány na 15:00. 

(foto taktické hospodní pauzy by Divadlo Osada)

14:32 - vyjíždíme do Sokolova
15:15 - jsme na místě, ale nevíme, kudy zajet k městskému divadlu
15:20 - jsme u divadla, začíná vykládání kulis. Divadlo je velmi hezké, stejně tak šatny i zákulisí. Jen prostor schodiště je vysoký a úzký, což nám komplikuje přenášení kulis. 

(foto jeviště/hlediště: intersono.cz)

15:30 - kulisy jsou dále přenášeny na jeviště, mikorbus vyráží do hospody do Bečova nad Teplou pro Osadu
15:31 - ve chvíli, kdy přicházíme s poslední rekvizitou, zjišťujeme, že je možné použít na přepravu kulis nákladní výtah nacházející se metr od přívěsu...
15:55 - scéna dostavěna, rekvizity na svém místě, letí se do šaten pro kostýmy a líčidla
16:00 - pohádka kupodivu začíná včas

Dále už vše pokračovalo bez potíží. Děti byly skvělé, bavily se a reagovaly na pohádkové postavy, takže se nám hrálo velmi dobře. Užívali jsme si to a vychutnávali atmosféru městského divadla, které je docela odlišné od prostor, kde běžně hráváme. Velké jeviště, hlediště, zázemí...navíc nedávno rekonstruované. Cítili jsme se chvíli jako profíci :-). Navíc nás sokolovští divadelníci velmi pěkně přijali a připravili nám občerstvení. Nebylo co vytknout, na Sokolov jen tak nezapomeneme, a to nejen kvůli prostředí a atmosféře a tomu, že jsme zde hráli poprvé, ale i kvůli dopravě, která nezapomenutelnost ještě umocňuje :-)

Na závěr ještě ukázka některých podepsaných plakátů, které jsou k vidění na chodbách celého hereckého zázemí. Jde o hry s obsazením známých herců, které byly v Sokolově uvedeny. Je to pak zvláštní pocit, líčit se v šatně u stolku, kde se připravovala na roli paní Květa Fialová, Petr Nárožný, Antonín Procházka atd. :-)


další foto naleznete na FB stránce Osady