Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2013‎ > ‎

Osaďáček otevře v Lomanech stezku do Španěl

přidáno: 18. 4. 2013 15:38, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 18. 4. 2013 15:56 ]
Jistě jste se podivili, na co že se to chystáme. V podstatě je to skutečně tak, jak říká nadpis, i když nutno dodat, že trochu nadneseně. 
Tuto sobotu 20. 4. 2013 se zúčastníme slavnostního otevření stezky v Lomanech. Tato stezka propojí již existující a mnohým známou stezku slavného to krajana Ludvíka Očenáška s mezinárodní Svatojakubskou stezkou, která vede z Prahy přes Plasy až do Santiaga de Compostela - poutního místa ve Španělsku.
Co ale máme s celou akcí společného my? Celé to sahá vlastně do nedávné minulosti.
Loňské září nás požádala paní Čiháková z hájovny Lipovka v Lomanech (vnučka posledního Metternichova hajného) o divadelní pomoc na slavnostech výročí založení Loman i hájenky. Zrovna jsme měli volno a tak jsme souhlasili. Sehráli jsme s bratrem cisterciákem Honzou Michálkem dvě tematické scénky. Z obyčejného splnění úkolu a odjezdu se však vyklubalo něco zvláštního. Možná jakési pouto k nádhernému kousku krajiny a přátelské atmosféře kolem paní Čihákové a její hájenky. Hned po skončení jsme se tak předběžně domluvili o uvedení naší pohádky Kašpárek a Kopřivka příští (tedy letošní) podzim v tomto nádherném prostředí.
Až do teď jsme tedy nepočítali, že bychom v "roli herců" hájenku navštívili dříve, než se začne barvit listí na stromech. Před několika dny jsme se ale přesvědčili o opaku....a rádi! Paní Čiháková se na nás obrátila s prosbou, zda-li bychom se nechtěli opět "namočit" do jejího (nahoře popsaného) projektu. S radostí jsme souhlasili. I tentokrát ztvárníme několik postav, které oživí výklad o stezce. 

Už se velmi těšíme a jsme napnuti, jak celá akce dopadne. Sama paní Čiháková Osaďáček pasovala na "mezi divadelníky na prvním místě" a už na pouhé potvrzení, že její prosbu rádi splníme, odepsala: "Milý Osaďáčku, jste opět jedničky." aniž bychom něco předvedli :-) ....  tak doufáme, že nezklameme.

Ostatně další podrobnosti a reportáž z akce vám přineseme po víkendu.


Pro ilustraci systém Svatojakubských stezek vedoucích do Santiaga de Compostela


Petr Koza