Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2013‎ > ‎

Úspěšně dokrkavcokláno... tak zase za rok ;-)

přidáno: 12. 9. 2013 7:26, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 12. 9. 2013 8:24 ]
Dne 7.9 se uskutečnil dlouho avizovaný narozeninový pochod Osaďáčku na rozhlednu Krkavec, již druhým rokem. A zatímco loni bylo největší komplikací počasí, letos to byli cyklisté - zároveň se totiž konal cyklistický závod Kolo pro život, který se jel na trase totožné s naší. Nakonec jsme se ale cyklistům byli schopni vyhnout docela jednoduše - otočením trasy. Takže nás nic neohrožovalo.
Sešli jsme se u našeho sídla ve staré škole a nestačili se divit - první nadšenci o sobě dali vědět už čtvrt hodiny před začátkem zápisu. Povzbuzeni takovým nadšením jsme se s chutí pustili do práce: všechny účastníky jsme si zapsali a rozdali jsme jim tabulky na soutěžení a kvíz a především památeční tužku s logem Krkavcoklání.
Cestou na rozhlednu jsme dělali pohádkové soutěže, a tak děti chodily v sedmimílových botách, vyháněly z lesa draka báby Ratajdy, hledaly ztracenou princeznu Mucholapku nebo pomáhaly určit koření od čarodějnice.
Pro dospělé jsme si připravili zábavný kvíz, ve kterém byly otázky o Osadě a Osaďáčku, ale také rozličné otázky o zajímavých, ale naprosto zbytečných věcech :-). Zvládli byste správně odpovědět třeba na tuto: Ve kterém státě USA je zákonem zakázáno uvazovat aligátora k hydrantu?
Cestou panovala veselá atmosféra a děti za splněné úkoly dostávaly sladkou odměnu. Na Krkavci jsme chvilku dali odpočinout unaveným nohám, vyšplhali se podívat na korunu krále Václava umístěnou na samém vrcholu věže a už jsme pelášili zpátky domů.
U kapličky jsme provedli slavnostní vyhlášení a předali jsme jak věcné ceny za kvíz, tak sladké ceny pro každé z dětí.
Jsme rádi za velice slušnou účast 23 lidí, kteří nám pomohli symbolicky otevřít divadelní sezónu a hlavně oslavit naše (již) šesté narozeniny.

Doufáme, že se nám příští rok bude dařit ještě lépe, ale pro zatím: Krkavci zdar! A divadlu obzvlášť!text: Luisa Vodicová
foto: Alča Šípková