Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2014‎ > ‎

Hráli jsme pro dětský domov

přidáno: 17. 2. 2014 14:04, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 17. 2. 2014 14:04 ]
V sobotu 15. února jsme v Divadle Horní Bříza již po několikáté reprízovali pohádku Kašpárek a Kopřivka. Rozhodně to ale nebylo představení tuctové. Přijeli se na nás podívat děti z dětského domova v Trnové. 
Myšlenka se zrodila už vloni. Bylo to poté, co Osada darovala 10 Kč z každé vstupenky na Cisterciácké noci s Osadou povodní postižené obci Rudník. Na základě toho se objevil nápad, že bychom mohli pravidelně alespoň jednou ročně udělat dobrý skutek. A úplnou náhodou padla další volba na dětský domov v Trnové - napadlo nás pro zdejší děti zahrát pohádku. Po domluvě s vedení domova jsme akci naplánovali jako výlet – aby se děti dostaly do jiného prostředí. A tak jsme si děti nechali přivézt do našeho divadla.
Původně jsme se báli, abychom představení nemuseli na poslední chvíli zrušit, protože nám den předem onemocněla Kopřivka. Nakonec jsme si ale poradili a představení si náramně užili. Děti z Trnové přispěly k tomu, že jsme zažili neopakovatelnou atmosféru. Skvěle reagovaly, byly velice aktivní a celou dobu si s námi povídaly. Tak živé publikum jsme ještě nezažili. Byl to neopakovatelný zážitek. Když děti odcházely, věděli jsme, že jsme pro ně nehráli naposledy.
Petr Koza