Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2014‎ > ‎

Mokrouše - poprvé, ale ne naposled!

přidáno: 11. 5. 2014 7:47, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 11. 5. 2014 13:26 ]
Do Mokroušů jsme zavítali úplně poprvé. Poté, co jsme se dozvěděli, že v místní hospodě působí činorodý pan hostinský Polka, který tvoří pro své hosty a sousedy pestrý program, v němž má svůj prostor i kultura v podobě divadla, neváhali jsme a nabídli jsme naše představení R+J. A jak se ukázalo - dobře jsme udělali. Po vzájemné domluvě už jen stačilo počkat na sobotu 10. 5. a vyrazit. 
Po příjezdu na místo nás pan Polka přivítal a uvedl do hospůdky. Dýchla na nás pohodová atmosféra, kterou nám narušoval jen čas, jelikož jsme přijeli s mírným zpožděním a obávali jsme se, abychom všechno stihli. Nakonec to ale dobře dopadlo - přípravy jsme dokončili 5 minut před ohlášeným začátkem představení. 
Podívat se přišlo kolem 70 diváků, což nás velmi potěšilo. Vzhledem k tomu a navíc příjemnému prostředí (i  když s nevelkým prostorem pro hraní) se do místní hospody chystáme vyrazit zanedlouho zas. Na 22. června jsme se domluvili, že přijedeme s pohádkou Kašpárek a Kopřivka. Bude to zřejmě úplně poslední repríza a tak si ji náležitě užijeme. Před tím ale budeme ještě muset promyslet, jak a hlavně kde v sále postavit scénu.
Je zde totiž jen malé jeviště, na které jsme se nemohli vejít ani s Romeem a Julií. Ovšem to nám nevadilo - vytvořili jsme si otevřenou scénu u stěny a hlediště jsme udělali všude kolem. Jak můžete vidět na fotkách - uspořádání v sále bylo podobné jako v divadle V Klubu (malá scéna v Komorním divadle v Plzni - kdo zná). Byla to velice zajímavá a inspirativní zkušenost. Hrát v bezprostřední blízkosti obklopeni diváky ze všech stran. Prý i při jinak nezvyklém bočním pohledu na scénu dostala hra nový rozměr a plastičnost. To je druhým důvodem, proč jsem moc rádi, že jsme si v Mokrouších zahráli - máme zajímavou a cennou zkušenost, kterou můžeme zkusit aplikovat i při dalších reprízách.


Petr Koza