Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2014‎ > ‎

Poprvé na dětském dnu

přidáno: 4. 6. 2014 14:25, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 4. 6. 2014 14:30 ]
Jestli jste navštívili dětský den v Horní Bříze, konaný v sobotu 31.5, určitě jste si všimli dvou pohádkových postav. Nebyl to nikdo jiný, než princezna Karolínka a čarodějnice Pedikola z naší pohádky Kašpárek a Kopřivka. A co tam dělaly, ptáte se? Rozdávaly lístky na speciální derniéru pohádky!

Lístky samozřejmě nedostaly děti jen tak, ale musely si je vysoutěžit. Z provizorní studánky nosily vodu kolem kouzelného stromu, aby se z ní stala voda živá, ti mladší stromek jen zalily (ceníme si, že i tak malí se umí starat o přírodu kolem sebe). Další soutěží bylo hledání zlatých jablek, která se zakutálela do čarodějného lesa. Přestože stačilo, aby děti nosily jablka po třech, mnoho z nich se nechalo unést sběratelskou mánií a sesbíraly je všechna. S radostí musíme oznámit, že všem dětem se jeden, druhý, nebo i oba úkoly podařilo splnit na výbornou. Proto maminky a tatínkové dostali lístky jako odměnu. Těšíme se, že se setkáme na derniéře v neděli 15. června.


Pokud jste dětský den nestihli, nebo jste o soutěži nevěděli a dali přednost skákání na trampolínách, tak si nemusíte dělat těžkou hlavu a můžete přijít jen tak, míst je pro všechny dost, takže netřeba věšet hlavu. Určitě přijďte a vezměte s sebou všechny kamarády a známé.

Pořád opakuji slova speciální derniéra, ale co vlastně můžete čekat? Derniéra je zvláštní představení, poslední představení určité hry, které si herci i herečky chtějí pořádně užít. Často si chystají drobné neplechy a nebo si upravují text hry, aby překvapili publikum i své kolegy na pódiu. Jak nás znáte, museli jsme i z derniéry udělat něco ještě speciálnějšího, a tak jsme si na vás připravili překvapení. A co to je za zvláštní překvapení? Tak to se budete muset přijít podívat 15.6 od 14:00 nebo od 16:00 hodin do Divadla Horní Bříza, resp. bývalé auly Masarykovy základní školy. Kdo ví, na koho narazíte… Budou to čert s andělem, Dan Nekonečný nebo mluvící dort? Toť otázka :)


text: Luisa Vodicová
foto: Ing. Václav Šaroch