Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2014‎ > ‎

Přišlo na nás jaro

přidáno: 17. 4. 2014 2:41, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 17. 4. 2014 2:46 ]
Příroda je v rozpuku, stromy kvetou, květiny kvetou, tráva se zelená. Všude kolem se něco děje, je cítit příliv nové energie. Není tedy s podivem, že všudypřítomná jarní atmosféra se dotkla i nás. A jak se to projevilo? Nezvykle velkou aktivitou. 
Začalo to v pátek 4. 5., kdy jsme se sešli na zkoušce pohádky Kašpárek a Kopřivka. Sice to zní obyčejně, ale až tak běžná zkouška to nebyla. Po dlouhé době byla kostýmová. To proto, že jsme navázali spolupráci s HB Photo Clubem - pozvali jsme pana Ing. Šarocha, který projevil zájem vyzkoušet focení v divadelním prostředí. Jak sám podotkl, je to zcela něco jiného, než čemu se věnoval doposud. A tak jsme si řekli, proč neumožnit kolegům z jiných spolků získávat nové zkušenosti. Sami jsme za ně vždy rádi.
Po zkoušce jsme se rozešli po vlastní ose. Chtěl bych ale přece jen vypíchnout jednu soukromou aktivitu, která by mohla vést k rozšíření záběru naší činnosti. Jde o noc s Andersenem v Plaské knihovně. K této záležitosti jsem se osobně dostal letos poprvé jako pomocník a nemálo mě zaujala. Jen pro představu - Noc s Andersenem je celorepubliková akce, která má skrze zábavu a dobrodružství přilákat děti k četbě knih. Vše probíhá pod záštitou knihoven nebo škol v případné spolupráci s dalšími organizacemi (více info zde: http://www.nocsandersenem.cz). Letos proběhl už 14. ročník. A tak mě napadlo - není škoda, že v Horní Bříze nic takového není? Proto máme v plánu oslovit místní knihovnu a školu, abychom mohli andersenovskou noc příští rok prožít i u nás.
V sobotu jsme pokračovali v krasojízdě - část Osady se zúčastnila turistického pochodu Gympl na cestách. Mimochodem byl letos pokořen rekord - přišlo kolem 1800 lidí. Organizátorům gratulujeme ke stále vzrůstající oblibě.
Po protažení těla jsme si to namířili zpět do Horní Břízy, abychom stihli přivítat ochotníky z Manětína a připravit s nimi večerní představení Rozmarný duch. I přes prvotní obavy, aby lidé nedali přednost jarnímu počasí a zahrádce před divadlem, přišlo 54 diváků. Toto číslo nás moc těší. Doufáme, že se zájem o divadlo "z dovozu" v Horní Bříze zachová. Ostatně o tom se přesvědčíme již tuto sobotu 19. 4. na komedii Něžné dámy, kterou k nám přijedou zahrát ochotníci ze souboru Štace Kaznějov.
Náš aktivní víkend jsme zakončili v neděli pohádkovým představením Kašpárek a Kopřivka v Hromnici, kde jsme slavili velký úspěch. Přišlo se podívat téměř 100 diváků!

Na dlouho jsme si ale neodpočinuli - již následující víkend (11. - 13. 4.) jsme celý strávili na přehlídce Na hraně v Plasích. O tom Vám ale povíme až za pár dní. Vzhledem k nabitému programu máme se články trochu zpoždění.
Děkujeme za Vaše pochopení a přízeň.
Petr Koza