Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2014‎ > ‎

Proč je léto okurková sezóna?

přidáno: 7. 8. 2014 12:50, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 7. 8. 2014 13:00 ]
Slovy Williama Shakespeara: toť otázka. Vysvětlení je hned několik.

Nejsnazší je, že prostě rostou okurky a krom toho se nic zásadního neděje. Přes léto nehrajeme představení, nekonají se tolik vesnické oslavy, nepořádají se divadelní ani jiné akce. Dobrá, můžete namítat, že akcí je hned několik, zvláště v Horní Bříze, ale kolika z nich se oficiálně účastní členové Osady, Osaďáčku či Mladé sady? (Klíčové slovo je „oficiálně“. A také kolik z nich o tom pak něco napíše...) Nicméně tento důvod stále můžeme elegantně smést ze stolu.

Pravdou je, že divadelníci, to jsou lidi jako všichni ostatní. Chodí do práce, rádi se napijí, ale hlavně, hlavně mají rádi dovolenou. Rádi si odpočnou od nekonečných připomínek režiséra a rádi uvolní mozkové kapacity od učení se nových a nových replik. Rádi si zajedou do hor, nebo k moři, zrovna jako vy, diváci. A právě to je důvod okurkové sezóny. Rádi hrajeme, ba přímo milujeme hraní, ale také rádi odpočíváme a chytáme nový dech, abychom se do nové sezóny mohli vrhnout alespoň na 120 % (a také si užili trochu toho lenošení, které si jinak nesmíme dovolit).

A tak zatímco se v našich myslích odvíjejí plány na nová představení, ať už se týkají pana Máchy, starého domu na předměstí, nebo zahrnují nejčerstvější novinky z plánů na Krkavcoklání, naše těla se válejí u moře, v horách (dá-li pán Bůh nikoli na kousky pod srázem), nebo po krásách českých měst a my tak nemámě o čem Vás, naše čtenáře a diváky, zpravovat. I pro to se omlouváme za nedostatek aktualitek, ale ujišťujeme Vás, že až na sezónu okurek zase naváže ta divadelní, opět bude co číst.

A do té doby přejeme šťastný zbytek srpna a úspěšný návrat z dovolené.Vaše do bronzova opálená Luisa Vodicová