Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2014‎ > ‎

Zkoušku větrem Betlémské světlo nakonec zvládlo

přidáno: 28. 12. 2014 11:58, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 28. 12. 2014 11:59 ]
Není to jistě poprvé, co jste slyšeli o Betlémském světle (které letos oslavilo 25 let v ČR) a rádi bychom si mysleli, že je to i naše zásluha. Dne 23.12 jsme se již tradičně vydali rozdávat Betlémské světlo, aby světem šířilo klid a mír Vánoční.

Leč letošní cesta byla poněkud obtížnější než obvykle. Vinu na tom nese především Vánoční večírek, který začal 22.12 a pro některé neskončil do 4 hodin dalšího dne. Proto již od brzkého rána začínaly chodit zprávy ode všech, kteří po probuzení shledali, že nebudou schopni opustit bezpečí své postele. Ale hrstka odvážných, vezena Zdeňkem Procházkou, jemuž za tento hrdinský čin děkujeme, přeci jen do Plzně dojela.

V 10:30 jsme byli připraveni před katedrálou, ale ouha! Světlo se rozdává až od 14:00. Skryli jsme hlavy v dlaních a rozhodli se vyčkat. Čekání byli trochu delší, ale podařilo se nám alespoň za čas strávený v Plzni projít trhy a nakoupit co nám ještě scházelo ať už pro rozdávání světla nebo soukromou potřebu. O pár hodin později nás v katedrále potkalo nečekané štěstí – bylo nám umožněno si svíce zapálit dříve, neboť si plzenští pořadatelé všimli našich modrých placek, hrdě se hlásících k této akci.

Avšak se čtyřmi rozsvícenými svícemi nebyl našim trablům konec. Vítr. Hrozný vítr. Na několika metrech, než jsme z katedrály skočili do auta, nám zhasly tři svíce a poslední jsme všichni zoufale bránili svými těly. Povedlo se! V bezpečí auta jsme všechny znovu zapálili a hnali se na továrnu k restauraci Klub, kde jsme začali rozdávat snad na minutu přesně.

Vítr nám mnoho z vás vrátil zpět, když se mu povedlo světlo zhasnout, ale my doufáme, že jste si své světlo nakonec donesli v pořádku domů a že vám pomohlo navodit Vánoční atmosféru. Také doufáme, že Vám chutnal náš čaj a svařák. Mimochodem svařák byl velkým lákadlem... skoro každý se na něj ptal a ochutnal. Příchozí zahřálo celkem 10 litrů tohoto vánočního hřejivého nápoje. A když už jsme se dotkli statistiky - rádi se pochlubíme i účastí. Pro světlo přišlo bezmála 150 lidí. To je číslo srovnatelné s loňským. 

Vězte, že příští rok vám světlo přineseme opět, snad i s lepším počasím. Krásné prožití zbytku Vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku přeje Osaďáček a Mladá sada.


Luisa Vodicová