Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Co dělají divadelníci v létě?

přidáno: 10. 8. 2015 11:52, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 10. 8. 2015 11:53 ]
Účastní se monastýrování, přeci! 
V pátek 7.8 jsme navštívili plaský konvent a klášter v Kladrubech na (již tradičních) nocích Jana Blažeje Santiniho Aichela. A patřičně jsme se na to vystrojili – dokonce tak dobře, že se nás ostatní návštěvníci ptali, zda-li jsme opravdoví, či jen duchové dob minulých, dohlížejících na obě stavby.

Pokud jste o této nádherné akci neslyšeli, pak mi ji dovolte přiblížit: jedná se o akci, na níž je třeba vyluštit tajenku podle indicií umístěných v obou stavbách. Podle jednotlivých nápověd hledáte svíčky na freskách, počítáte hvězdy, sčítáte římská písmena a mnohem víc. Navíc projdete konvent a kostel mnohem pečlivěji, než při běžných prohlídkách a dostanete možnost každý kout proslídit dle libosti. Vše probíhá od večera do noci, a proto máte možnost vidět stavby v neobvyklé atmosféře noci a navíc za příjemného večerního chladu.


My jsme si z letoška udělali opět závod, rozlosovali jsme se do párů a vyběhli jsme... Nicméně postupně jsme se spojovali do větších a větších celků, až jsme nakonec na nějaké závodění zapomněli a soustředili se plně jen na luštění.

Problémy nastaly jen na cestě, kdy každé ze tří aut jelo jinudy a jedno z nich se dokonce ztratilo – a muselo se ptát na cestu! Je třeba uznat, že pán, kterého jsme potkali, skutečně nečekal, že by vprostřed noci potkal auto plně naložené braty benediktýny a už vůbec, že by se ho ptali na cestu do Kladrub. Nicméně přijal to statečně a poradil kudy jet, proto jsme se všichni šťastně potkali a večer mohl šťastně vyvrcholit zakončením stopovačky.

Na lov s námi přijelo i několik nových tváří, které si chtěly vše vyzkoušet na vlastní kůži – a všichni odcházeli nadšení! Takže pokud chcete také zažít hon za stopami velice podobný slavné Šifře mistra Leonarda, pak se určitě do Plas a do Kladrub vydejte příští rok. Určitě nebudete zklamaní. A nemusíte se ani převlékat, abyste získali báječné zážitky a roztomilý odznáček :) Třeba si jednou provždy uděláte jasno v tom, jak se správně píše Kilián Ignác Dientzenhofer, nebo jaký je rozdíl mezi ambitem a klenutou ochozovou chodbou.Luisa Vodicová