Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Hráli jsme pro Haničku

přidáno: 17. 6. 2015 3:49, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 17. 6. 2015 3:49 ]

V neděli 14.6.2015 jsme po půl roce opět vyrazili na štaci s naší hrou R+J. Toto představení bylo speciální pro nás všechny a ne jen z jednoho důvodu.
Zaprvé jsme poprvé vyrazili s R+J pod široširé nebe a hráli jsme volně v přírodě. Naštěstí příroda nebyla zase tak moc volná, abychom si museli upřít kamenné kostky před zdejší kaplí a tak jsme se rádi vrhli na stabilní povrch. No, rádi… byl pěkně tvrdý, pokud si mohu dovolit tu poznámku, a jistě si vzpomenete jak moc rádi se všichni Veroňané válejí po zemi.

Další specialita bylo herecké obsazení. Protože naše standardní paní Kapuletová skládala přijímací zkoušky na VŠ (držíme palce, ať to vyjde) tak jsme najednou potřebovali pomoc – a ta byla povolána až z daleké Anglie. Kdo si pamatuje na první verzi R+J, jistě si vzpomene, že jsme letos v září nahradili Julii Julií jinou. Takže zatímco Alča, naše nová Julie, hrála dál Julii, Luisa, stará Julie, jsem si zahrála paní Kapuletovou. Že se v tom už ztrácíte? My se také téměř ztratili! Ale neštěstí na jevišti (i mimo něj) vše dobře dopadlo.

Poslední, ale ze všeho nejvíc důležité, bylo místo: hra se hrála se v Meditační zahradě v Plzni, u Památníku obětem zla. Místo samo je speciální, a my jsme toto představení i proto věnovali vzpomínce na Haničku Berdychovou - milou, hodnou a ochotnou knihovnici, které se její práce a záliba v jedno staly osudnými. Petr před představením vzpomněl v proslovu, publikum s námi drželo symbolickou minutu ticha a všichni jsme hráli za dva, neboť jsme nehráli jen pro ně.


text: Luisa Vodicová
foto: Václav Moulis