Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Konec dialogu aneb druhý výlet do Nečtin

přidáno: 17. 8. 2015 8:12, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 17. 8. 2015 8:13 ]
Divadelníci milují divadlo – a to nejen ho hrát, ale i se na něj jít podívat. A i proto jsme v sobotu 8.8 vyrazili směr Nečtiny, kam jsme byli pozváni na představení světově proslulého mima, pana Ctibora Turby, a jeho mladé kolegyně Jasmínky. Společně připravili divadelní kus s názvem ‚Konec dialogu‘. Na tuto hru jsme byli pozváni panem Turbou na oplátku za to, že jsme ho pozvali na své představení R+J.

Představení to bylo skutečně zvláštní – a ano, konec dialogu to byl, neboť společně si na jevišti nevyměnili ani jediné slovo! Pokud jste viděli naše poněkud experimentálnější představení MáJ a R+J, pak si jistě vzpomenete na neobvyklé provedení, které jsme zvolili. Tak s ubezpečením lze prohlásit, že Konec dialogu je ještě neobvyklejší, ještě zvláštnější, ještě specifičtější.

Ale náš kulturní zážitek se neskládal jen z představení – po stravě pro duši jsme byli pozváni na hlt vína a přátelské posezení i se všemi dalšími členy publika. Nutno dodat, že celkem nás bylo 11, z čehož Osada měla 8 sedadel. A další hosté byli lidé velice milí - pánové Mathias Bachmann a Matěj Forman se svými drahými polovičkami. Jsme rádi, že jsme je poznali.  

Že se jednalo o zážitek hluboký, to je nepochybné – a proto debata o viděném se přenesla i na cestu domů do osobních automobilů, kde jsme se také znovu a znovu smáli historkám, které jsme si od světem zkušených pánů vyslechli při debatě. Snad nebude na škodu dodat, že historky to byly zcela lidové a někdy i trochu obsahu hraničícího s neslušností… Ale jejich obsah již necháme na vaší představivosti ;)

Doufáme, že i vy trávíte parný konec léta (ovšem nyní již deštivý) zábavně a produktivně, a přejeme krásný zbytek prázdnin!

(foto: pan Turba na premiéře dokumentu Haydn, převzato z webu haydn-festival.eu)


Luisa Vodicová