Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Moraváci v Čechách

přidáno: 22. 10. 2015 10:27, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 30. 10. 2015 7:25 ]

Bylo nebylo, jednoho dne jsme s moravskými přáteli - kolegy ochotníky z Přerova nazývajícími se Ervínovci - vymysleli, že by nebylo špatné zrealizovat výměnné představení. Jsme rádi, že nezůstalo jen u myšlenky, a že se první část plánu realizovaná 10.10. povedla a nejen u diváctva vzbudila ohlas.

Jak už z názvu vyplývá - napřed zavítala Morava k nám. Jako diváci jste nejspíš zaregistrovali pouze sobotní večerní představení České nebe v Divadle Horní Bříza. Jelikož nám ale bylo líto kolegy jedoucí z daleka "využít" jen jednou, dojednali jsme i druhou štaci v Mokrouších, která proběhla už den předem v pátek 9.10. V sobotní odpoledne (před představením ve Bříze) jsme navíc podnikli výpravu do Plas, abychom ukázali, jaké krásy a zajímavosti se v našem kraji nacházejí. Původně jsme měli v plánu s toulkami po našem kraji pokračovat ještě v neděli, ale vzhledem k dlouhé cestě, kterou měli kolegové před sebou, a únavě, kterou s sebou krom všech milých a pozitivních věcí přinesl víkend, z plánu sešlo.

Druhá část výměny nás čeká již za pár hodin. Tentokráte my odjíždíme s hrami Má J. a R+J na Moravu. Už se těšíme na štace v Přerově a Bystřici pod Hostýnem, na nové divadelní prostředí a prohlídku zajímavých míst, do kterých jsme dosud nevkročili.
Jak to celé dopadne se dozvíte v našem dalším příspěvku.
Zatím si můžete prohlédnout fotky z představení v Mokrouších, výletu do Plas a představení ve Bříze.

text: Petr Koza
foto: Ladislav Čech a Eva Zajícová ml.