Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Ohlédnutí za osadní dvacítkou

přidáno: 27. 12. 2015 10:25, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 27. 12. 2015 10:26 ]
19.12, se vší slávou a ctí oslavila OSADA své velkolepé 20. narozeniny. Některým se to zdá nedávno, pro některé je to celá věčnost ode dne, kdy v roce 1995 byl založen ochotnický spolek OSADA. Při tomto výročí se vzpomínalo na založení spolku a také na všechny naše dramatické počiny. Diváci navíc měli šanci napsat OSADě blahopřání a získat krásné divadelní pohlednice. 

Slavilo se, jak jinak než, představením. OSADA si zahrála A je to v pytli! a publikum se náramě bavilo. Na začátku chtěla sice přednést proslov naše ředitelka Renata Michálková, ale nějaké vyšší moci se to zřejmě nelíbilo a tak Renata přišla o hlas. Proto jí v jejím proslovu doprovodili Kamil Voráček a Eva Zajícová. Nicméně ni vítr ni déšť ni ztracený hlas nezabrání hercům našim v odehraní představení a proto se i paní ředitelka po proslovu ztratila v zákulisí a připravila se na předvedení hereckého výkonu v roli strážkyně zákona. 

Po představení všechny čekal vrchol večera: víno, chlebíčky a skromný raut (na nějž se jídlo chystalo bez ustání již od 15:00 téhož dne). Všichni měli šanci si mezi sebou, nebo s herci popovídat o viděném představení a jistě i mnoha dalších důležitých tématech. Nakonec se herci odebrali do Restaurace Český Lev (neboli V Zatáčce) kde na ně nečekal narozeninový dort, ale narozeninový guláš, který ovšem byl stejně dobrý. A alespoň se nemusely sfoukávat svíčky, tudíž hasiči si mohli ulehčeně oddechnout. 

Pokud jste ještě poslední OSADní hru A je to v pytli! neviděli, tak rozhodně tento nedostatek je třeba napravit – zajisté se královsky pobavíte. Tak sledujte kalendář akcí na www.divadloosada.cz a přijďte naše ochotníky podpořit. Vždyť nakonec jste to vy, kulturně smýšlející diváci, díky kterým se OSADA dožila tak krásného věku a pokud nás neopustíte, tak snad se dožije i dvojnásob.

 


Luisa Vodicová