Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Světlo, svařák, Vánoce

přidáno: 27. 12. 2015 11:09, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 30. 12. 2015 2:12 ]
I tak se dá charakterizovat tradiční akce rozdávání Betlémského světla, které 23.12 dorazilo se vší slávou do Plzeňské katedrály. A my již tradičně odtamtud světlo dovezli do Horní Břízy, kde jsme vám je rozdávali. Poučeni z let minulých jsme si zkontrolovali časový harmonogram katedrály, abychom nepřišli příliš brzo. Pro případ větru jsme každý, včetně řidičů, vzali alespoň dvě svíčky – nebo nám to tak alespoň připadalo, kolik bylo práce se naskládat do auta určeného speciálně k převozu herců se světlem. Tímto děkujeme za odvoz Olze Muňoz, na kterou si jistě vzpomenete v souvislosti s režií her R+J a Má J.

Ke Klubu (kde se již tradičně vydávalo dříve) jsme dorazili ve dvou partách, první přivezla světlo a druhá svařák – obě dvě položky stejně důležité. Zde nás mile překvapil stále rostoucí počet zájemců, kdy přišlo přes třicet lidí, což je číslo nesrovnatelné s léty minulými. Hlavní událost ovšem bylo vydávání před úřadem. Davy proudily bez ustání a my zapalovali svíce jako diví, a se stejnou vervou jsme rozlévali svařák, který se ukázal být téměř větším lákadlem než samotné světlo. Když nahlédneme do statistiky, letos přišlo 250 lidí, což je o 100 více než loni. Svařáku se loni prodalo 10 litrů a letos dokonce 23 l. Jak se zdá, pokud to takhle půjde dále, budeme se muset příští rok zase o něco více předzásobit. 

Přes naše obavy ani nefoukal příliš silný vítr, ani nepršeno či nepadal sopečný popílek. Teplota byla relativně příjemná a leckdo ji vinil z nedostatku Vánoční atmosféry. Zkoušeli jsme sice přivolat sníh a mráz silou vůle, nicméně jsme zklamali. Tak se alespoň pouštěly koledy. Doufáme tedy alespoň, že jste světlo donesli v pořádku do tepla svých domovů a že vám pomohlo strávit krásné Vánoce a také že jste příjemně strávili i další vánoční svátky. 

A pokud jste se letos pro světlo nedostali, nevěšte hlavu – budeme zajisté rozdávat i příští rok... už nám klepe na Silvestrovské dveře.text: Luisa Vodicová
foto: Zdeněk Procházka a Jan Michálek