Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Tu kabel? Kéž by...

přidáno: 29. 4. 2015 6:51, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 29. 4. 2015 10:39 ]
K nadpisu mě inspirovalo slavné virální video "Tu kabel", na němž jedna romská spoluobčanka prostřednictvím divoké gestikulace vysvětluje, kudy vedl kabel, než začal být jaksi postrádán... Není tomu dávno, co jsme také marně hledali kabel a on nikde nebyl, jako by se do země propadl.
I když to na naší skupinové fotce ze štace v Mokrouších není vidět, nebyli jsme od začátku tak dobře naladěni - po příjezdu do zdejší hospůdky, kde jsme hráli, na nás totiž čekalo nemilé překvapení. Ač jsme s sebou měli technické vybavení jako pokaždé, nebyli jsme schopni se připojit do el. sítě. Chyběl nám jeden kabel. Po marném shánění na místě a po vsi jsme zvolili možnost rychlého návratu do Břízy. Času jsme měli dost a tak všechno vypadalo nadějně... až do příjezdu ke klubovně. Uvědomili jsme si totiž, že jsme v Mokrouších nechali v nastalém stresu a spěchu klíče. Po několika marných pokusech, jak se do školy a klubovny dostat, jsme to vzdali a vrátili se s nepořízenou. 
Náš technik Jirka tak měl o mnoho práce méně, světelný pult ležel ladem a my čekali, jak to celé dopadne. Světelné efekty jsme zúžili na nutné minimum, které provizorně zajišťoval Jirka nenápadně sedící u zásuvky s 220 V. Další popis je zbytečný, obrázek je mnohem názornější. Je na něm zachyceno, co se jen tak nevidí.  I přes to, že absence efektů se světly nakonec představení až tak neublížila a představení jsme si užili, tento zážitek nám stačil a Jirku u zásuvky na delší dobu vidět nepotřebujeme. Za pultem se přece jen lépe vyjímá. :)

Jirka užívající si improvizovaného "světelného pultu"  :)Petr Koza