Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Úlet s Romeem a Julií

přidáno: 26. 7. 2015 9:54, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 26. 7. 2015 9:55 ]
Dva rody, stejně staroslavné oba, 22.7 v krásných Nečtinech svůj dávný hněv zas hnali na nůž a zas občanova v občanských rebeliích tekla krev.

Kdo nás zná, tak jistě pochopil, co se to vlastně stalo – ano, ve středu 22.7 jsme vyrazili na štaci s představením R+J na letní tábor ÚLET v Nečtinech. Bylo to naše první téměř privátní představení. To téměř‘ je velice důležité, neboť ačkoliv představení bylo určeno jen a pouze pro táborové děti, tak se nám mezi ně podařilo propašovat speciálního hosta – pana Turbu, zasloužilého mima u něhož jsme před několika lety absolvovali jednodenní výcvik. Zkušenost to byla nezapomenutelná a proto jsme se moc těšili na jeho hodnocení naší snahy a píle.

Do akce jsme nasadili tým, který se nám při posledním představení v meditační zahradě ověřil, neboť naše tradiční paní Kapuletová opět nemohla hrát... Asi stále truchlí za svou dceru Julii. 

Pan Kapulet a náš nedocenitelný technik Jikra Kapr přijeli ten den ze svého pionýrského tábora a to jen kvůli představení – po němž se zase kvapem vraceli na noční hru. A pak se divte, že léto je pro divadlo okurková sezóna, když jsou všichni herci věčně pryč! Vlastně mě udivuje, že jsme se dokázali na tuto letní štaci vůbec domluvit.

Po představení (které se naštěstí odehrálo bez výrazných potíží, protože na představení jsme nepoužívali výkryty, které by mohly spadnout) jsme si všichni honem sedli kolem pana Turby a netrpělivě čekali na hodnocení. A protože se povolání na člověku projeví, nejvíce špatné kritiky obdržela naše gesta a rekvizity – i ty imaginární. Ale kritika byla veskrze pozitivní, zákaz hraní se nekonal a tak jsme vesele skočili do aut a pádili zpět domů – kde jako třešnička na dortu na nás s otevřenou náručí čekala bouřka – alespoň, že nás nechytila během vystoupení!

Nicméně je třeba dodat, že dva milující (pod nešťastnou hvězdou narozeni) to navzdory naší snaze opět nepřežili... Jak my to jenom děláme?
Luisa Vodicová