Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2015‎ > ‎

Zase to bylo Na hraně

přidáno: 12. 4. 2015 10:36, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 12. 4. 2015 10:39 ]
Rok se s rokem sešel a my jsme opět vyrazili na divadelní přehlídku studentského a experimentálního divadla do Plas, na Hranu. Tam jsme v pátek 10.4 odehráli první soutěžní představení celé přehlídky.
Ale to bychom už ani nebyli my, aby to nebylo bez obtíží. Že když se všichni herci sešli s režisérkou na zkoušce, tak se všechno překopalo od základů, na to jsme již zvyklí. Ale že do poslední chvíle ani my a ani pořadatelé nebudou mít ani tu nejmenší představu kde se bude hrát, to už je jiné kafe. 
Původní návrh byl hrát na Rajském dvoře v konventu, ale ouha, dva dny dopředu jsme zjistili, že to nám bylo odepřeno. Pravda, některým z nás se odlehlo, že nebudeme bojovat proti místním mravencům, ale zůstala na nás otázka téměř nerudovská: „Kam s námi?“ 
Naštěstí jsme se zavrtali do rohu mezi konventem a nemocničním křídlem, kde jsme sice získali krásný plac, ale celé představení byl jeden velký boj proti kolem projíždějícím kamionům a jiným vozidlům. Jeden z porotců dokonce představení přirovnal k boji Don Quijota proti jeho slavným větrným mlýnům – a vpravdě, herci marně se marně snažili porazit hluk neživých kolosů.

Nicméně navzdory těmto nepříznivým okolnostem proběhlo představení bez závažnějších problémů. Rozumějte, nikdo nedostal náhlý záchvat úplavice ani neztratil kostým. Scéna byla úspěšně připravena včas a herci se také na jevišti líčit nemuseli. Dokonce i když byla v tenkých kostýmech pěkná zima, tak stále bylo větší teplo než v zimním refektáři, kde kolikrát hercům stoupala pára od úst. Proč to divadlo tak rádi hrajeme, to někdy nechápou ani sami herci...

Co se hodnocení poroty týče, dobře jsme si je vyslechli a je třeba uznat, že jejich cvičené oči si dobře všimly slabin tohoto představení. Nicméně všichni jsme se shodli, že Má J. již prošel dlouhým vývojem a tato kritika jistě jen dál pomůže zdokonalit naši interpretaci slavného díla.

Když dnes, v neděli 12.4, byla přehlídka ukončena, dostali jsme svůj účastnický list a i když Mladá Sada nikam nepostupuje, tak jsme zase o rok starší, modřejší a zkušenější, a především jsme si to pěkně užili!

foto i text zahraniční zpravodajka Luisa Vodicová