Stalo se‎ > ‎Stalo se v roce 2016‎ > ‎

Třicítka ve znamení ježka

přidáno: 18. 9. 2016 10:04, autor: Divadlo Osaďáček   [ aktualizováno 18. 9. 2016 10:19 ]
Naše akční léto pokračovalo i v druhé polovině srpna, když jsme opět po delší době vyrazili na vzdálenější štaci, tentokrát do Jihlavy - města, které se honosí ve svém znaku ježkem. Parné páteční poledne 26. 8. přímo "vybízelo" k dobrodružství při objevování krás naší dálniční sítě. K našemu podivu jsme ale déčka prosvištěli až podezřele rychle a bez komplikací. 
Byli jsme dokonce tak rychlí, že jsme se před přípravou představení dokázali ještě ubytovat v nedaleké Třešti. Při příležitosti našeho výjezdu k českomoravským hranicím jsme si totiž řekli, že si tu pobyt trochu protáhneme (na celý víkend) a užijeme si kratší společnou divadelní dovolenou. 
Ještě než jsme se mohli začít rekreovat, čekala nás kulatá 30. repríza "er plus jéčka". Po ubytování jsme tedy směřovali do centra Jihlavy na Parkán u Brány Matky Boží... a po představení jsme zjistili, že jde opravdu o boží místo, kde se krásně hraje a představení má silnou neopakovatelnou atmosféru. Poděkovali jsme Zuzce (sličné slečně pořadatelce, se kterou jsme si pěkně popovídali a udělali společné foto) a vyrazili na penzion. Ještě před spaním jsme ale jako horda hladových herců vpadli do jednoho z třešťských pohostinství, dali si pizzu a něco na zapití dobrého jídla i kulaté reprízy naší hry.


V sobotu po probuzení jsme vyrazili za krásami Vysočiny. Do Telče, Dačic a na konec k lomu, kde jsme se vzhledem k celému dni strávenému na cestách a ve vedru, s chutí vykoupali.

V neděli jsme ještě navštívili Kostel sv. Jana Nepomuckého a klášter v Zelené Hoře a vyrazili směrem k Plzeňské kotlině. 
Tato vzdálená štace je na delší dobu poslední reprízou, kterou jste v našem podání mohli vidět. Do konce roku si totiž dáváme pauzu, naše herecká kolegyně Lucka nám odjela na studijní pobyt do Španělska. Nebojte, od ledna se na nás ale zase můžete těšit a kdo ví, možná pro Vás připravíme nějaký další kus, kterým bychom doplnili repertoár. Nebudeme totiž zahálet - místo repríz věnujeme čas kutí piklí a vymýšlení něčeho nového ;-)text: Petr Koza